- Błąd
-
- DB function failed with error number 145
Table './joomla15_archiwum/jos_vvcounter_logs' is marked as crashed and should be repaired SQL=SELECT MAX(time) FROM jos_vvcounter_logs - DB function failed with error number 145
Table './joomla15_archiwum/jos_vvcounter_logs' is marked as crashed and should be repaired SQL=INSERT INTO jos_vvcounter_logs (time, visits, guests, members, bots) VALUES ( 1686011076, 21, 21, 0, 0 )
- DB function failed with error number 145
8 grudnia 2011 roku w Czytelni Naukowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbyła się promocja książki
Marta Mirska. Gloria i gehenna.
Autorami książki są Janusz Świąder i Tadeusz Stolarski.
Książkę wydało lubelskie wydawnictwo Polihymnia.
Starsze pokolenie doskonale pamięta jej charakterystyczny głos, pięknie brzmiący alt, który zachwycał swoją niepospolitą barwą. Marta Mirska była bowiem jedną z najwybitniejszych i najciekawszych postaci, jakie pojawiły się po wojnie w polskiej piosence. (...)
W książce tej, poprzez pryzmat korespondencji, którą w ostatnich latach swojego życia prowadziła z wypróbowanym przyjacielem ze Swarzędza, Jerzym Miecznikowskim, poznajemy osobowość piosenkarki, będącej nie tylko artystką, ale przede wszystkim oddanym ludziom człowiekiem.
Nie byłoby tej książki, gdyby nie upór i determinacja Tadeusza Stolarskiego, który zdobył listy i zdjęcia Marty Mirskiej, stanowiące podstawowy materiał źródłowy tak pomocny w pisaniu opowieści o różnych aspektach życia największej, w okresie powojennym, polskiej piosenkarki.(fragment „Wstępu”)
Książka została napisana na podstawie listów, wywiadów i osobistych spotkań z artystką. Opowiada o nieznanych epizodach z życia i kariery piosenkarki. Zawarto w niej liczne fotografie artystki oraz miejsc i osób z nią z wiązanych, recenzje prasowe dokonań piosenkarki, a także wypowiedzi kolegów i przyjaciół na jej temat.
Książkę wzbogacają dołączone do niej dwie płyty CD. Pierwsza zawiera niepublikowane dotąd nagrania Marty Mirskiej, druga natomiast wywiady i wiersze artystki w wykonaniu autorki oraz w interpretacji aktorów: Grażyny Błęckiej-Kolskiej i Piotra Siwkiewicza.http://www.polihymnia.pl
Z publicznością spotkał się Janusz Świąder, współautor publikacji
Zofia Ciuruś – Dyrektor WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie
wita gości spotkania
Spotkanie prowadziła Ewa Hadrian (Dział Informacji i Promocji WBP)
Janusz Świąder
Fot. Paweł D. Znamierowski