Start Archiwum Wykłady i konferencje 2018 Fotorelacja z konferencji Muzy Ziemi Lubelskiej

Fotorelacja z konferencji Muzy Ziemi Lubelskiej. Współczesne pisarki polskie rodem z Lubelszczyzny

Konferencja, zorganizowana przez Towarzystwo Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, zaś przygotowana była z okazji Roku Praw Kobiet oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Patronaty

26 kwietnia 2018 r. w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa Muzy Ziemi Lubelskiej. Współczesne pisarki polskie rodem z Lubelszczyzny. Konferencja, zorganizowana przez  Towarzystwo Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, zaś przygotowana była z okazji Roku Praw Kobiet oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Uczestników konferencji, słuchaczy i gości przywitał Tadeusz Sławecki – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego
 W konferencji uczestniczyła m.in. Halina Drozd – Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie W konferencji uczestniczyła m.in. Halina Drozd – Dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie
Obrady prowadziła Ewa Hadrian (Dział Informacji i Promocji)
W kręgu poetek lubelskich – wprowadzenie - wystąpienie red. Jarosława Wacha (Kwartalnik ''Akcent'' – Lublin) W kręgu poetek lubelskich – wprowadzenie - wystąpienie red. Jarosława Wacha (Kwartalnik ''Akcent'' – Lublin)