Start

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie i Fundacja The Bridge z Genewy dokonali młodzieżowego zjednoczenia na rzecz promocji Agendy ONZ 2030 i 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju  – “Globalne Czytanie o Globalnych Wyzwaniach”. Wydarzenie miało miejsce w Galerii Biblioteki.

Spotkanie otworzył Tadeusz Sławecki – Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, przekazując w darze Margo i Adamowi Koniuszewski z Fundacji The Bridge jubileuszową publikację „Skarby Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie”.

Dalszą część spotkania poprowadzili Margo i Adam Koniuszewski z Fundacji The Bridge, Adam Koniuszewski zreferował Cele Zrównoważonego Rozwoju Agendy ONZ 2030.

O współpracy na rzecz promocji Agendy ONZ 2030 w WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie mogli się wypowiedzieć Martyna Kowalska – koordynatorka projektu w województwie Lubelskim Łączy nas Cel

 

Wojtek Czyżewski, reprezentujący lubelski oddział Erasmus Students Network Poland 

Magda Dulęba reprezentująca lubelski oddział stowarzyszenia studentów prawa ELSA 

 

Maks Podleśny, reprezentujący lubelski oddział stowarzyszenia studentów medycyny IFMSA

Młodzieżowa Rada Miejska z Modliborzyc, pow. janowski, przedstawiła nam swój film

Joanna Chapska, Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie

a także przedstawiciele lubelskich liceów i Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego

Zebrani mogli obejrzeć prezentację video z premiery sztuki na bazie III rozdziału (Słoń i Żółw) książki Baśnie i Dziwy by Świat był Sprawiedliwy (link do pobrania książki) w wykonaniu uczniów z XV Liceum Ogólnokształcącego im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie, w reżyserii Kingi Chudobińskiej, Wydział Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Premiera przedstawienia miała miejsce na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, 5 listopada 2018 r. (link do relacji z giełdy

Wspólna fotografia zjednoczonych na rzecz promocji Agendy ONZ 2030 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju

 

 

 

Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości